ტრენინგები: საპროექტო განაცხადის მომზადებაში, რესურსების მობილიზებისა , ანგარიშგების საფუძვლებსა და ჯგუფური შეკავშირებაში
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მთავრობის მხარდაჭერით, პროექტის „კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის“ მხარდაჭერით გამართა ტრენინგები საპროექტო განაცხადის მომზადებაში, რესურსების მობილიზებისა , ანგარიშგების საფუძვლებსა და ჯგუფურ შეკავშირებაში.
შეხვედრაზე მონაწილეებს სიტყვით მიმართეს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა და გაეროს განვითარების პროგრამის "კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომიბის გაუმჯობესება ყველასთვის" პროექტის ოფიცერმა - ივანე ჩიტაშვილმა
ტრენინგზე განხილულ იქნა: რესურსების მობილიზების/ფონდების მოძიების პრინციპები, პროექტის ციკლის ფაზები და დაგეგმვა, საპროექტო განაცხადის სტრუქტურა, პრობლემის აღწერა, მიზნის ფორმულირება აგრეთვე პროექტის საქმიანობების განსაზღვრა, ფინანსური დაგეგმვა , ინდიკატორები , მონიტორინგისა და ანგარიშგების ძირითადი პრინციპები ასევე ძალიან საინტერესოდ წარიმართა ჯგუფური შეკავშირების ტრენინგი, სადაც საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის ადმინისტრაციამ და საბჭოს წევრებმა მიიღეს მონაწილეობა.
ტრენინგები განხორციელდა გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მხარდაჭერით, პროექტის „კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის“ ფარგლებში.