ევროპის ადვოკატთა ასოციაციის (AEA-EAL) მედიაციის კომიტეტის ეგიდით, გაიმართა ვებინარი თემაზე- ადვოკატის როლი მედიაციის პროცესში.
ვებინარი ონლაინ რეჟიმში მიმდინარეობდა, რომელიც ევროპის ადვოკატთა ასოციაციის პრეზიდენტმა , მარია სლაზაკმა გახსნა.
ღონისძიებას საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე , ირაკლი ყანდაშვილი უძღვებოდა, რომელიც ასევე ევროპის ადვოკატთა ასოციაციის მედიაციის კომიტეტის თავმჯდომარეა.
ვებინარში მონაწილეობას იღებდნენ ადვოკატები და მედიატორები სხვადასხვა ქვეყნიდან, რომლებმაც გამოცდილება გაუზიარეს ერთმანეთ და ისაუბრეს იმ გამოწვევებზე რაც ამ სფეროში არსებობს.

Under the auspices of the Mediation Committee of the European Bar Association (AEA-EAL), a webinar was held on the topic - the role of the lawyer in the mediation process.
The webinar was held online, which was opened by the President of the European Bar Association, Maria Slzak.
The event was chaired by Irakli Kandashvili, the chairman of the Mediators Association of Georgia, who is also the chairman of the Mediation Committee of the European Bar Association.
Lawyers and mediators from different countries participated in the webinar, who shared their experiences and talked about the challenges that exist in this field.