საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრებთან გამართა შეხვედრა - „Try Mediation”
ღონისძიება/აქტივობა განხორციელდა გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მხარდაჭერით, პროექტის „კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის“ ფარგლებში
მონაწილეებს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე - ირაკლი ყანდაშვილი მიესალმა
ასევე შეხვედრაზე მედიაციის პროცესში ადვოკატის როლზე მედიაციის პროცესში და ეთიკური დილემების საკითხებთან სასაუბროდ სპეციალურად მოწვეული იყო საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელი საბჭოს წევრი, მედიატორი, ადვოკატი - თეა ჭეიშვილი.
შეხვედრაზე თეა ჭეიშვილმა ადვოკატთა ასოციაციის წევრებს გაუზიარა საკუთარი გამოცდილება და პრაქტიკაში არსებული გამოწვევები.

Mediators Association of Georgia held a meeting with the members of the Lawyers Association of Georgia - "Try Mediation"
The event/activity was implemented with the support of the United Nations Development Program and Germany, within the framework of the project "Improving access to the rule of law and justice for all"
Participants were welcomed by Irakli Kandashvili, Chairman of the Mediators Association of Georgia.
Thea Cheishvili, a member of the executive board of the Mediators Association of Georgia, a mediator, a lawyer, was also specially invited to the meeting to talk about the role of a lawyer in the mediation process and ethical dilemmas.
At the meeting, Tea Cheishvili shared her experience and challenges in practice with members of the Bar Association.