„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ“, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, მედიატორებთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრა მიზნად ისახავდა მედიტორებს შორის გამოცდილების გაზიარებას. მონაწილეებს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ირაკლი ყანდაშვილი მიესალმა. გამოცდილმა მედიატორებმა და თბილისის და მცხეთის სასამართლო მედიაციის ცენტრების ხელმძღვანელებმა, ელენე ორჯონიკიძემ და ნათია ჩიტაშვილმა, ასოციაციის ახალ წევრებს საკუთარი გამოცდილება გაუზიარეს და სასამართლო ცენტრების მუშაობის სპეციფიკა გააცნეს , ასევე ცენტრებში არსებულ პრობლემებზე ისაუბრეს.
შეხვედრა საინტერესო კითხვა-პასუხის და დისკუსიის რეჟიმში გაგრძელდა, მონაწილეებმა ყურადღება გაამახვილეს იმ პრობლემებზე , რაც ამ სფეროში არსებობს, მათ განიხილეს ისეთი მნიშვნელოვანი თემები, როგორიც არის კერძო და სასამართლო მედიაცია, აღსრულების ნაწილში არსებული სირთულეები და მათი გადაჭრის გზები და ის გამოწვევები, რაც თანამედიაციის პროცესში არსებობს, ასევე იმსჯელეს მედიატორების გამოცდის მესამე ეტაპის გაუმჯობესებასა და დახვეწაზე.
საერთაშორისო მედიაციის კონფერენცია „მედიატორის სავალდებულო კონსულტაცია და სავალდებულო მედიაცია: როგორ მუშაობს ის სხვა ქვეყნებში?“
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა მონაწილეობა მიიღო ლატვიის სერტიფიცირებული მედიატორების საბჭოს მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო მედიაციის კონფერენციაში „მედიატორის სავალდებულო კონსულტაცია და სავალდებულო მედიაცია: როგორ მუშაობს ის სხვა ქვეყნებში?“

"Mediators Association of Georgia", supported by the USAID Rule of Law Program, held a meeting with mediators.
The purpose of the meeting was to share experiences between mediators. Irakli Kandashvili, Chairman of the Mediators Association of Georgia, welcomed the participants. Experienced mediators and heads of Tbilisi and Mtskheti judicial mediation centers, Elene Orjonikidze and Natia Chitashvili, shared their experience with the new members of the association and introduced them to the specifics of the work of the judicial centers, and also talked about the problems in the centers.
The meeting continued in an interesting question-and-answer and discussion mode, the participants focused on the problems that exist in this area, they discussed such important topics as private and judicial mediation, the difficulties in the enforcement part and ways to solve them, and the challenges
What exists in the process of co-mediation, they also discussed the improvement and refinement of the third stage of the mediators' examination.
Mediators Association of Georgia permanently holds such meetings, because the sharing of experience between mediators and the discussion of challenges in this field is very important and contributes to the improvement and development of the mediation institute.