სამუშაო შეხვედრა მოსამართლეებთან - „ არსებული პრაქტიკა და გამოწვევები სამედიაციო საქმეთა გადაცემა/რეფერირების დროს“
„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ” USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის „მედიაციის ინსტიტუციური გაძლიერების და განვითარების პროექტის” მხარდაჭერით, თელავში, „იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსტიტეტში“ მოსამართლეებთან გამართა სამუშაო შეხვედრა: „ არსებული პრაქტიკა და გამოწვევები სამედიაციო საქმეთა გადაცემა/რეფერირების დროს“.
ღონისძიება გახსნა და მისასალმებელი სიტყვით მიმართა მოწვეულ სტუმრებს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ - ირაკლი ყანდაშვილმა, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ADR-ის მიმართულებით მრჩეველმა, ირაკლი გელოვანმა და იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსტიტეტის რექტორმა - შალვა ჭკადუამ
პანელურ დისკუსიაში მონაწილეობა მიიღო, გიორგი მთიულიშვილმა - გურჯაანის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე; მარინე ცერცვაძემ - თელავის რაიონული სასამართლოს მოსამართლემ და ალექსანდრე ლომიძემ - საგარეჯოს და დედოფლის წყაროს მაგისტრმა მოსამართლემ.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, რომლებიც ეხებოდა სამედიაციო საქმეთა გადაცემა/რეფერირების დროს არსებულ პრაქტიკასა და გამოწვევებს

Working meeting with judges - "Existing practices and challenges during transfer/referral of mediation cases"
"Mediators Association of Georgia " with the support of the USAID Rule of Law Program "Mediation Institutional Strengthening and Development Project" held a working meeting with judges at the "Yakob Gogebashvili Telavi State University" in Telavi: "Existing Practices and Challenges in the Transfer/Reference of Mediation Cases".
The event was opened and the invited guests were addressed by the chairman of the Mediators Association of Georgia - Irakli Kandashvili, the adviser in the direction of ADR of the USAID Rule of Law Program, Irakli Gelovani, and the rector of Telavi State University named after Yakob Gogebashvili - Shalva Chkadua.
Giorgi Mtiuliishvili - judge of Gurjaani district court, Marine Tsertsvadze - judge of Telavi district court and Aleksandre Lomidze - magistrate judge of Sagarejo and Dedofli springs took part in the panel discussion;
At the meeting, important issues related to the practice and challenges during the transfer/referral of mediation cases were discussed.