ახალციხის რაიონულ სასამართლოში მედიაციის ცენტრი გაიხსნა
კიდევ ერთი ახალი სასამართლო მედიაციის ცენტრი, საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა, საქართველოს უზენაესი სასამართლოს, სამოქალაქო საქმეთა პალატის თავმჯდომარემ, გიორგი მიქაუტაძემ და ახალციხის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარის მოვალეობის შემსრულებელმა, ანაიტ ოგანესიანმა გახსნეს.
სასამართლო მედიაციის ცენტრები მხარდამჭერი და ნეიტრალური გარემოს შექმნას ემსახურება, სადაც მხარეები მედიაციის საშუალებით შეძლებენ სწრაფად და მშვიდობიანად მოაგვარონ თავიანთი უთანხმოება.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია მთელი საქართველოს მაშტაბით გეგმავს ახალი სასამართლო მედიაციის ცენტრების გახსნას, ცენტრების გამართულად ფუნქციონირება ქვეყანაში სოციალური მშვიდობის დამყარებას შეუწყობს ხელს.

A mediation center was opened in Akhaltsikhe District Court
Another new judicial mediation center was opened by the Chairman of the Mediators Association of Georgia, Irakli Kandashvili, the Chairman of the Civil Affairs Chamber of the Supreme Court of Georgia, Giorgi Mikoutadze, and the Acting Chairman of the Akhaltsikhe District Court, Anait Oganesian.
Court mediation centers serve to create a supportive and neutral environment where parties can resolve their differences quickly and peacefully through mediation.
Mediators Association of Georgia plans to open new judicial mediation centers throughout Georgia, the proper functioning of the centers will help to establish social peace in the country.