დღეიდან სსიპ “ საქართველოს მედიატორთა ასოციაცის“ ყველა მედიატორი, მზად არის კვალიფიციურად წარმართონ ყველა ის სამედიაციო პროცესი, რომელიც ეხება ბავშვთა უფლებებს.
სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციისთვის“მნიშვნელოვანია უპასუხოს იმ გამოწვევებს, რომლის წინაშეც დგას თანამედროვე საზოგადოება ბავშვის აღზრდისა და ბავშვის უფლებების დაცვის სფეროში და შესაბამისად დაცული იყოს ბავშვთა საუკეთესო ინტერესები. სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ“დონორი ორგანიზაციის USAID PROLoG -ს მხარდაჭერით, 2020 წლის 1 სექტემბრიდან ამოქმედებულ “ბავშვთა უფლებათა კოდექსის” მოთხოვნათა შესაბამისად,უზრუნველყო ასოციაციის წევრი მედიატორების სრულად გადამზადება, რომლებიც სამედიაციო საქმიანობას ახორციელებენ ბავშთა უფლებებთან დაკავშირებლ საქმეებზე. აღნიშნული სპეციალიზირებული მედიატორების ჩართულობა სამედიაციო პროცესში, უზრუნველყოფს პროცესის დროს ბავშვებისადმი უთანასწორო მოპყრობის გარეშე, ბავშვის საუკეთესო ინტერესების უპირატეს გათვალისწინებას, მათი ღირსების დაცვას, კეთილდღეობას და უსაფრთხოებას. ასოციაცია მუდმივად ზრუნავს და ხელს უწყობს ასოციაციის წევრ მედიატორებს პროფესიულ განვითარებაში. სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ თავმჯდომარე ირაკლი ყანდაშვილი ულოცავს მედიატორებს რომლებსაც მიენიჭათ დამატებითი სპეციალიზაცია ბავშვთა უფლებებში.

All mediators of the Mediators Association of Georgia are ready to conduct all mediation processes related to children's rights
For the Mediators Association of Georgia is important to respond to the challenges facing the modern society in the field of child rearing and protection of the rights of the child and, consequently, to protect the best interests of children.
The Mediators Association of Georgia, with the support of the donor organization USAID PROLoG, in accordance with the requirements of the Code of the Rights of the Child, which came into force on September 1, 2020, provided full training to mediators who mediate in child rights cases.
Involvement of these specialized mediators in the mediation process ensures that the best interests of the child are taken into account in the process without unequal treatment of children, while protecting their dignity, well-being and safety. The Association constantly cares for and assists the mediators who are members of the Association in their professional development.