გაცნობითი სამუშაო შეხვედრა ქუთაისის საქალაქო, სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლეებსა და ქუთაისის მედიაციის ცენტრის მედიატორებს შორის.
„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ და USAID-ის სამართლის უზენაესობის პროგრამის ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა გაცნობითი სამუშაო შეხვედრა ქუთაისის საქალაქო, სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლეებსა და ქუთაისის მედიაციის ცენტრის მედიატორებს შორის.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა მედიაციის წინაშე არსებული გამოწვევების და საჭიროებების შესახებ საკითხები, ასევე ხაზი გაესვა იმ უპირატესობებს რომლებიც მხარეებს შესაძლებლობას აძლევს მოახდინონ საკუთარი ინტერესების სწრაფი და ეფექტური რეალიზაცია. ასევე მოსამართლეებმა და მედიატორებმა გაუზიარეს მოსაზრებები სამომავლოდ განსახორციელებელ ღონისძიებებზე, რომლებიც ხელს შეუწყობს მედიაციის დარგის პოპულარიზაციას საზოგადოებაში. „საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია“ მოხარულია მოსამართლეთა აქტიური ჩართულობით მსგავს ღონისძიებებში, რაც განაპირობებს სასამართლო მედიაციის წარმატებულ ფუნქციონირებას.