გამოცდილების გაზიარება “მედიატორებს და არბიტრებს შორის"
მედიაციის კვირეულის ფარგლებში საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის და საქართველოს არბიტრთა ასოციაციის ორგანიზებით გაიმართა ღონისძიება „ გამოცდილების გაზიარება “მედიატორებს და არბიტრებს შორის, რომელიც მხარდაჭერილი იყო USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის „მედიაციის ინსტიტუციური გაძლიერების და განვითარების პროექტის” ფარგლებში.
ღონისძიება გახსნა და მისასალმებელი სიტყვით მიმართა მოწვეულ სტუმრებს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ - ირაკლი ყანდაშვილმა, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ხელმძღვანელმა გიორგი ჩხეიძემ და საქართველოს არბიტრთა ასოციაციის თავმჯდომარემ რუსუდან ჭკუასელმა.
მისასალმებელ სიტყვაში საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა, ხაზი გაუსვა დავის გადაწყვეტის ალტერნატული საშუალებების (ADR)-ის რეგიონულ განვითარების მნიშვნელობას და მეზობელი ქვეყნების მოსამართლეების, მედიატორების, ადვოკატების და არბიტრების ჩართულობას.
მედიატორები და არბიტრები მნიშვნელოვან როლს ასრულებენ მართლმსაჯულების სისტემის განვითარებაში, მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის ხელშეწყობაში. საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის და საქართველოს არბიტრთა ასოციაციის თანამშრომლობით შეიძლება მიღწეული იქნეს საერთო მიზანი, როგორიცაა საკანონმდებლო სისტემის გაუმჯობესება, საზოგადოებისა და იურისტების ცნობიერების ამაღლება და მართლმსაჯულების ხელმისაწვდომობის ხელშეწყობა.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია აგრძელებს მედიაციის ინსტიტუციის გაძლიერების და განვითარების მიზნით პარტნიორ ორგანიზაციებთან თანამშრომლობას.

Sharing of experience between "mediators and arbitrators"
As part of the Mediation Week, the Mediator Association of Georgia and the Arbitrators Association of Georgia organized the event "Experience Sharing" between mediators and arbitrators, which was supported by the USAID Rule of Law Program "Mediation Institutional Strengthening and Development Project".
The event was opened by Irakli Kandashvili, the chairman of the Mediators Association of Georgia, Giorgi Chkheidze, the head of the USAID Rule of Law Program, and Rusudan Chkuaseli, the chairman of the Association of Arbitrators of Georgia, opened the event and addressed the invited guests with a welcome speech.
In his welcoming speech, the Chairman of the Mediators Association of Georgia, Irakli Kandashvili, emphasized the importance of the regional development of Alternative Dispute Resolution (ADR) and the involvement of judges, mediators, lawyers and arbitrators from neighboring countries.
Mediators and arbitrators play an important role in the development of the justice system, in promoting access to justice. With the cooperation of the Mediators Association of Georgia and the Association of Arbitrators of Georgia, a common goal can be achieved, such as improving the legal system, raising the awareness of society and lawyers, and promoting access to justice.
Mediators Association of Georgia continues to cooperate with partner organizations in order to strengthen and develop the institution of mediation.