გრძელდება შეხვედრები საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ახალ წევრებთან
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ახალ წევრებთან მორიგი შეხვედრა გამართა.
მონაწილეებს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ირაკლი ყანდაშვილი და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ADR-ის მიმართულებით მრჩეველი, ირაკლი გელოვანი მიესალმნენ. ირაკლი ყანდაშვილმა მედიაციის შესახებ ისაუბრა და აღნიშნა , რომ ძალზედ მნიშვნელოვანია ადვოკატებს საფუძვლიანი ცოდნა ჰქონდეთ მედიაციის პროცესთან დაკავშირებით.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია მსგავს შეხვედრებს ხშირად გამართავს, რადგან ადვოკატების ინფორმირებულობა მედიაციის პროცესთან დაკავშირებით ძალზედ მნიშვნელოვანია და ხელს შეუწყობს საზოგადოებაში მედიაციის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას

Meetings with new members of the Georgian Bar Association continue
The Mediators Association of Georgia, with the support of the USAID Rule of Law Program, held another meeting with the new members of the Georgian Bar Association.
The chairman of the Mediators Association of Georgia, Irakli Kandashvili, and the USAID Rule of Law Program ADR advisor, Irakli Gelovani, welcomed the participants. Irakli Kandashvili spoke about mediation and noted that it is very important for lawyers to have thorough knowledge of the mediation process.
Mediators Association of Georgia will hold such meetings frequently, because the awareness of lawyers regarding the mediation process is very important and will contribute to raising awareness about mediation in society.