სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ სერტიფიცირების პროგრამის დებულების შესაბამისად, მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელი საბჭოს გადაწყვეტილებით პირველად გაიცა ინსტიტუციური აკრედიტაცია, რომელიც მოიპოვა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნულ ცენტრმა (NCADR)აღნიშნული ინსტიტუცია უფლებამოსილია წლის განმავლობაში შეუზღუდავად უზრუნველყოს მედიაციის/მედიატორის ტრენინგი. საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია წარმატებას უსურვებს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრს. აკრედიტაციის მოპოვების შესაძლებლობა აქვს ნებისმიერ დაინტერესებულ დაწესებულებას/ორგანიზაციას, რომელთა მიერ შეთავაზებული მედიაციის/მედიატორის ტრენინგის სტანდარტი მედიატორთა სერტიფიცირების პროგრამით დადგენილ სტანდარტთან სრულ შესაბამისობაშია.