კიდევ ერთი ახალი სასამართლო მედიაციის ცენტრი გაიხსნა გურჯაანის რაიონულ სასამართლოში
საქართველოს უზენაესი სასამართლოს, სამოქალაქო საქმეთა პალატის თავმჯდომარემ გიორგი მიქაუტაძემ "საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის" თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა და გურჯაანის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარემ ნანა ჩალათაშვილმა გურჯაანის რაიონული სასამართლოში გახსნეს სასამართლო მედიაციის ცენტრი.
რეგიონულ ჭრილში გადადგმული მედიაციის დანერგვის მიმართულებით ეფექტიანი ნაბიჯები უზრუნველყოფს მედიაციის ინსტიტუტის განვითარებას ქვეყანაში. საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია მუდმივად ცდილობს საზოგადოებას შესთავაზოს ყოველმხრივი მხარდაჭერა, რაც სოციალური მშვიდობის დამყარებას ემსახურება.
გურჯაანის რაიონულ სასამართლოში მედიაციის ცენტრის გახსნა ემსახურება მხარდამჭერი და ნეიტრალური გარემოს შექმნას საზოგადოებისათვის, სადაც მხარეებს მიეცემათ შესაძლებლობა მაღალი კვალიფიკაციის მქონე მედიატორების დახმარებით სწრაფად და მშვიდობიანად მოაგვარონ თავიანთი უთანხმოება მედიაციის საშუალებით.

Giorgi Mikautadze, Chairman of the Chamber of Civil Affairs of the Supreme Court of Georgia, Irakli Kandashvili, Chairman of the Mediators Association of Georgia, and Nana Chalatashvili, Chairman of the Gurjaani District Court, opened the Judicial Mediation Center at the Gurjaani District Court.
Effective steps towards the implementation of regional mediation will ensure the development of the mediation institution in the country. Mediators Association of Georgia is constantly striving to offer comprehensive support to the public in every way that serves to establish social peace.
The opening of the Mediation Center in Gurjaani District Court serves to create a supportive and neutral environment for the public, where the parties will be given the opportunity to quickly and peacefully resolve their disagreements through mediation with the help of highly qualified mediators.