მედიაცია ბიზნეს კვირეულის ფარგლებში საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრებთან ქ.ბათუმში გამართა შეხვედრა
ღონისძიება მხარდაჭერილია USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის „მედიაციის ინსტიტუციური გაძლიერების და განვითარების პროექტის” ფარგლებში
მონაწილეებს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე - ირაკლი ყანდაშვილი და USAID - კანონის უზენაესობის პროგრამის წარმომადგენელი გიორგი ჩხეიძე მიესალმნენ.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა მედიაციის უპირატესობები ბიზნეს კატეგორიის დავებში, ასევე ადვოკატის ,როგორც წარმომადგენლის როლი ბიზნეს სამედიაციო კატეგორიის საქმეებზე

Mediation As part of the business week, the Mediators Association of Georgia held a meeting with the members of the Association of Lawyers of Georgia in Batumi.
The event is supported by the USAID Rule of Law Program "Mediation Institutional Strengthening and Development Project"
Irakli Kandashvili, chairman of the Mediators Association of Georgia, and Giorgi Chkheidze, representative of the USAID Rule of Law Program, welcomed the participants.
The meeting discussed the advantages of mediation in business category disputes, as well as the role of a lawyer as a representative in business mediation category cases.