"საქართველოს მედიატორთა ასოციაციასა“ და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სავაჭრო-სამრეწველო პალატას შორის მემორანდუმი გაფორმდა
"საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა და „აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სავაჭრო-სამრეწველო პალატის" თავმჯდომარემ, გიორგი რომანაძემ, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი მიზნად საერთო ინტერესების სფეროში შემავალ აქტუალურ საკითხებზე თანამშრომლობას, ინსტიტუციური განვითარებისა და დარგის პოპულარიზაციის მიზნით, ერთობლივი ღონისძიებების, პროექტებისა და ინიციატივების განხორციელებას ისახავს.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სავაჭრო-სამრეწველო პალატა, როგორც აჭარის რეგიონში დანერგვა/პოპულარიზაციის დავის გადაწყვეტის ალტერნატიულის მექანიზმის ასევე, მედიაციის მექანიზმის გამოყენების ხელმისაწვდომობის მხარდამჭერი იქნება.

A memorandum between the "Mediators Association of Georgia" and the "Chamber of Commerce and Industry of the Autonomous Republic of Adjara"
Irakli Kandashvili, chairman of the Mediators Association of Georgia, and Giorgi Romanadze, chairman of the "Chamber of Commerce and Industry of the Autonomous Republic of Ajara", signed a memorandum of cooperation.
The purpose of the memorandum of cooperation is to cooperate on topical issues in the field of common interests, to implement joint events, projects and initiatives for the purpose of institutional development and popularization of the field.
Within the framework of the memorandum of mutual cooperation, the "Chamber of Commerce and Industry of the Autonomous Republic of Adjara" will be a supporter of the implementation/promotion of an alternative dispute resolution mechanism in the Adjara region, as well as the availability of the use of the mediation mechanism.