საერთაშორისო მედიაციის კონკურსი დაიწყო
“საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ მხარდაჭერითა და საქართველოს უნივერსიტეტის მასპინძლობით დაიწყო INADR The InterNational Academy of Dispute Resolution -ის მიერ ორგანიზებული საერთაშორისო მედიაციის კონკურსი INADR International Law School Mediation Tournament 2021. მედიაციის საერთაშორისო ყოველწლიური შეჯიბრი აერთიანებს სამართლის სკოლის სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს მთელი მსოფლიოდან.
კონკურსი შესაძლებლობას აძლევს სტუდენტებს შეისწავლონ, როგორც მედიაციის ტექნიკა და სახეები, ასევე მიიღონ პრაქტიკული გამოცდილება მსოფლიოს სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტებთან ერთად შეჯიბრში მონაწილეობით.
„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ თავმჯდომარე ირაკლი ყანადაშვილი მიესალმა ღონისძიების მონაწილეებს, მადლობა გადაუხადა საქართველოს უნივერსიტეტს მასპინძლობისთვის და მედიაციის განვითარების ხელშეწყობისთვის. წარმატება უსურვა კონკურსის თითოეულ მონაწილეს.
შეგახსენებთ რომ, „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ“ კონკურსში გამარჯვებული პირველი ადგილის მფლობელისთვის დააწესა სპეციალური ჯილდო “Best Newcomer Mediator”.