სამუშაო შეხვედრა კონკურენციის სააგენტოში - მომხმარებლის უფლებების დაცვის მექანიზმების შესახებ .
“საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის” მედიაციის კვირეულის ფარგლებში კონკურენციის სააგენტოში გაიმართა სამუშაო შეხვედრა მომხმარებლის უფლებების დაცვის მექანიზმების შესახებ .
ღონისძიება გახსნეს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა და საქართველოს კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს“ თავმჯდომარემ ირაკლი ლექვინაძემ.
შეხვედრა დისკუსიის, კითხვა-პასუხის რეჟიმშია გაიმართა, რომელსაც მედიატორთა ასოციაციის წევრები და კონკურენციის ეროვნული სააგენტოს თანამშრომლები ესწრებოდნენ.
ღონისძიებაზე მონაწილეებმა იმსჯელეს - მომხმარებლისთვის ინფორმაციის მიწოდების ძირითად ვალდებულებებზე, კანონისმიერ გარანტიაზე, უსამართლო კომერციულ საქმიანობაზე და მომხმარებლის უფლებების დაცვის ინსტიტუციურ გარანტიებზე. მათ შორის ხაზი გაესვა , მედიაციის როგორც დავის ალტერნატიული მექანიზმის როლს და აღნიშნულ პროცესში ეფექტიან თანამშრომლობას.