საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია მონაწილეობას იღებდა გაეროს ბავშთა ფონდის (UNICEF) მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებაში.
საქართველოში ბავშვებზე მორგებული მართლმსაჯულების რეფორმის მხარდაჭერის ფარგლებში, გაეროს ბავშვთა ფონდმა შეიმუშავა და წარადგინა ანალიზი „ბავშვზე მორგებული მართლმსაჯულება საქართველოში - განხორციელების კონცეფცია".
გაეროს ბავშვთა ფონდის მიერ მომზადებული ანგარიში ასახავს ბავშვზე მორგებული მართლმსაჯულების დანერგვისკენ გადადგმულ ნაბიჯებს და შეიცავს პრაქტიკულ რეკომენდაციებს იმ გამოწვევების გადასაჭრელად, რომლებიც აფერხებენ ბავშვზე მორგებული მართლმსაჯულების სრულად უზრუნველყოფას საქართველოში.
სამუშაო შეხვედრაზე საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელმა დირექტორმა, თამარ იმნაიშვილმა აღნიშნა, რომ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციისთვის ერთ-ერთ პრიორიტეტს წარმოადგენს მედიაციის პროცესში ბავშთა უფლებებთან დაკავშირებული საკითხები, ასოციაცია დაფუძნების დღიდან ზრუნავს ბავშთა უფლებების მიმართულებით მედიატორების კვალიფიკაციის ამაღლებაზე , იმისათვის რომ მედიაციის პროცესში ბავშვების ფსიქო-ემოციური მდგომარეობა მეტად დაცული იყოს.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია გაეროს ბავშთა ფონდთან აქტიურად თანამშომლობს და ჩართულია სხვადასხვა აქტივობებში.

Mediators Association of Georgia participated in the event organized by the United Nations Children's Fund (UNICEF).
Within the framework of supporting the reform of child-friendly justice in Georgia, the United Nations Children's Fund developed and presented the analysis "Child-friendly justice in Georgia - implementation concept".
The report prepared by the United Nations Children's Fund outlines the steps taken towards the implementation of child-friendly justice and contains practical recommendations to solve the challenges that prevent the full provision of child-friendly justice in Georgia.
At the working meeting, the executive director of the Mediators Association of Georgia, Tamar Imnaishvili, noted that one of the priorities for the Mediators Association of Georgia is the issues related to children's rights in the mediation process. let it be.
Mediators Association of Georgia actively cooperates with the United Nations Children's Fund and is involved in various activities.