საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრებთან გამართა შეხვედრა “ადვოკატთა როლზე მედიაციაში”.
მონაწილეებს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე - ირაკლი ყანდაშვილი და გაეროს განვითარების პროგრამის კანონის უზენაესობის პროექტის მენეჯერი -ლევან ასათიანი მიესალმნენ.
ასევე შეხვედრაზე მედიაციის პროცესში ადვოკატის ეთიკის საკითხებთან სასაუბროდ სპეციალურად მოწვეული იყო საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელი საბჭოს წევრი,მედიატორი, ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის არაადვოკატი წევრი - ანა ხურციძე.
შეხვედრაზე ანა ხურციძემ ადვოკატთა ასოციაციის წევრებს გაუზიარა საკუთარი გამოცდილება და პრაქტიკაში არსებული გამოწვევები.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია მსგავს შეხვედრებს ხშირად გამართავს,რადგან ადვოკატების ინფორმირებულობა მედიაციის პროცესთან დაკავშირებით ძალზედ მნიშვნელოვანია და ხელს უწყობს საზოგადოებაში მედიაციის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას.
ღონისძიება/აქტივობა განხორციელდა გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მხარდაჭერით, პროექტის „კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის“ ფარგლებში.

Mediators Association of Georgia held a meeting with the members of the Association of Lawyers of Georgia on the role of lawyers in mediation.
The chairman of the Mediators Association of Georgia - Irakli Kandashvili and the project manager of the Rule of Law of the United Nations Development Program - Levan Asatiani welcomed the participants.
Ana Khurtsidze, a member of the executive board of the Mediators Association of Georgia, a mediator, a non-lawyer member of the Ethics Commission of the Association of Lawyers, was also specially invited to the meeting to talk about the issues of lawyer's ethics in the mediation process.
At the meeting, Ana Khurtsidze shared her experience and challenges in practice with the members of the Bar Association.
Mediators Association of Georgia will often hold such meetings, because the awareness of lawyers regarding the mediation process is very important and contributes to the raising of awareness about mediation in the society.