„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ“, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, მედიატორებთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრა მიზნად ისახავდა მედიტორებს შორის გამოცდილების გაზიარებას. მონაწილეებს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ირაკლი ყანდაშვილი მიესალმა. გამოცდილმა მედიატორებმა და თბილისის და მცხეთის სასამართლო მედიაციის ცენტრების ხელმძღვანელებმა, ელენე ორჯონიკიძემ და ნათია ჩიტაშვილმა, ასოციაციის ახალ წევრებს საკუთარი გამოცდილება გაუზიარეს და სასამართლო ცენტრების მუშაობის სპეციფიკა გააცნეს , ასევე ცენტრებში არსებულ პრობლემებზე ისაუბრეს.
შეხვედრა საინტერესო კითხვა-პასუხის და დისკუსიის რეჟიმში გაგრძელდა, მონაწილეებმა ყურადღება გაამახვილეს იმ პრობლემებზე , რაც ამ სფეროში არსებობს, მათ განიხილეს ისეთი მნიშვნელოვანი თემები, როგორიც არის კერძო და სასამართლო მედიაცია, აღსრულების ნაწილში არსებული სირთულეები და მათი გადაჭრის გზები და ის გამოწვევები, რაც თანამედიაციის პროცესში არსებობს, ასევე იმსჯელეს მედიატორების გამოცდის მესამე ეტაპის გაუმჯობესებასა და დახვეწაზე.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია პერმანენტულად ატარებს მსგავს შეხვედრებს, რადგან მედიატორებს შორის გამოცდილების გაზიარება და ამ სფეროში არსებულ გამოწვევებზე საუბარი ძალზედ მნიშვნელოვანია და ხელს უწყობს მედიაციის ინსტიტუტის დახვეწასა და განვითარებას.