საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ახალ წევრებთან შეხვედრა გამართა.
ირაკლი ყანდაშვილმა მედიაციის შესახებ ისაუბრა და აღნიშნა, რომ ძალზედ მნიშვნელოვანია ადვოკატებს საფუძვლიანი ცოდნა ჰქონდეთ მედიაციის პროცესთან დაკავშირებით, მან ახალგაზრდა ადვოკატებს რჩევა მისცა, რომ მედიაციის პროცესში ეფექტური წარმომადგენლები გახდნენ და შეასრულონ მხარეების სანდო მრჩევლების ფუნქცია.
შეხვედრაზე ადვოკატების მხრიდან ძალიან დიდი დაინტერესება იყო, დაისვა ბევრი საინტერესო შეკითხვა, ასევე ადვოკატთა ასოციაციის ახალმა წევრებმა მედიაციის შესახებ მეტი ინფორმაციის მიღების მიზნით, სხვადასხვა ტრენინგებში მონაწილეობის მიღების სურვილი გამოთქვეს.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია მსგავს შეხვედრებს ხშირად მართავს, რადგან ადვოკატების ინფორმირებულობა მედიაციის პროცესთან დაკავშირებით ძალზედ მნიშვნელოვანია და ხელს უწყობს საზოგადოებაში მედიაციის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას.

The Association of Mediators of Georgia, with the support of the USAID Rule of Law Program, held a meeting with the new members of the Georgian Bar Association.
Irakli Kandashvili spoke about mediation and noted that it is very important for lawyers to have thorough knowledge of the mediation process, he advised young lawyers to become effective representatives in the mediation process and to fulfill the function of reliable advisors of the parties.
There was a lot of interest from lawyers at the meeting, many interesting questions were asked, and new members of the Bar Association expressed their desire to participate in various trainings in order to get more information about mediation.
Mediators Association of Georgia often holds such meetings, because the awareness of lawyers regarding the mediation process is very important and contributes to the raising of awareness about mediation in the society.