საქართველოს მედიატორთა ასოციაციასა და აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
მემორანდუმი მიზნად ისახავს ერთობლივი ინიციატივებისა და ღონისძიებების განხორციელებას.
დოკუმენტს, საქართველოს მედიატორტა ასოციაციის თავმჯდომარემ , ირაკლი ყანდაშვილმა და აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მინისტრმა იუსტიციისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის საკითხებში, ნანა გაბელიამ მოაწერეს ხელი.
ასევე საქართვალოს მედიატორთა ასოციაციის ოფისში აფხაზეთის სახელობის სამედიაციო დარბაზი გაიხსნა, რომელიც ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა და მინისტრმა ნანა გაბელიამ საზეიმოდ გახსნეს. აფხაზეთის სახელობის დარბაზში სამედიაციო პროცესები გაიმართება.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციისთვის აფხაზეთის დარბაზის გახსნა ძალზედ მნიშვნელოვანი და სიმბოლურია, დიალოგის გზით დავის მოგვარება ის აუცილებელი პირობაა , რაზეც მედიაციის პროცესი დგას, სწორედ დიალოგი აფხაზ თანამოქალაქეებთან, არის ის ერთადერთი გზა, რომელმაც უნდა მიგვიყვანოს შერიგებამდე.

A memorandum of cooperation was signed between the Mediators Association of Georgia and the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia
The memorandum aims to implement joint initiatives and measures.
The document was signed by Irakli Kandashvili, the chairman of the Mediators Association of Georgia, and Nana Gabelia, the Minister of Justice and Civil Integration of the Autonomous Republic of Abkhazia.
Also, a mediation hall named after Abkhazia was opened in the office of the Mediators Association of Georgia, which was ceremonially opened by the chairman of the association, Irakli Kandashvili and minister Nana Gabelia. Mediation processes will be held in the hall named after Abkhazia.
The opening of the Abkhazia Hall is very important and symbolic for the Association of Mediators of Georgia, resolving the dispute through dialogue is a necessary condition for the mediation process, and the dialogue with Abkhaz fellow citizens is the only way that should lead to reconciliation.