საქართველოს მედიატორთა ასოციაციასა და საფრანგეთ-საქართველოს სავაჭრო და სამრეწველო პალატას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
დოკუმენტს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა და საფრანგეთ- საქართველოს სავაჭრო და სამრეწველო პალატის პრეზიდენტმა, ანტუან ბარტონმა მოაწერეს ხელი.
მემორანდუმის მიზანია შრომითი დავების დროს მედიაციის, როგორც დავის გადაწყვეტის ალტერნატიული გზის განვითარება და პოპულარიზაცია საქართველოში, ასევე ერთობლივი ღონისძიებების , მრგვალი მაგიდის, კონფერენციებისა და სხვა აქტივობების დაგეგმვა და განხორციელება.
მემორანდუმის გაფორმებასთან დაკავშირებით გაიმართა საზეიმო მიღება , სადაც მოწვეულნი იყვნენ სხვადასხვა სექტორის წარმომადგენლები.
საფრანგეთ-საქართველოს სავაჭრო და სამრეწველო პალატა არაკომერციული ორგანიზაციაა, რომლის როლია საფრანგეთსა და საქართველოს შორის ბიზნეს ურთიერთობების ხელშეწყობა

A memorandum of cooperation was signed between the Mediators Association of Georgia and the French-Georgian Chamber of Commerce and Industry.
The document was signed by Irakli Kandashvili, the chairman of the Mediators Association of Georgia, and Antoine Barton, the president of the French-Georgian Chamber of Commerce and Industry.
The purpose of the memorandum is to develop and popularize mediation in labor disputes as an alternative way of dispute resolution in Georgia, as well as to plan and implement joint events, round tables, conferences and other activities.
A ceremonial reception was held in connection with the signing of the memorandum, where representatives of various sectors were invited.
The France-Georgia Chamber of Commerce and Industry is a non-profit organization whose role is to promote business relations between France and Georgia.