საქართველოს მედიატორთა ასოციაციასა და საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
დოკუმენტს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა და ტექნიკური უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილემ მეცნიერების დარგში, პროფესორმა ზურაბ გასიტაშვილმა მოაწერეს ხელი.
ღონისძიებას უნივერსიტეტის სამართლისა და საერთაშორისო ფაკულტეტის სტუდენტები, დეკანი, პროფესორი ირაკლი გაბისონია, მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელი დირექტორი , თამარ იმნაიშვილი და ასოციაციის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
დამსწრე საზოგადოებას ირაკლი ყანდაშვილმა და პროფესორმა ზურაბ გასიტაშვილმა სიტყვით მიმართეს, ასოციაციის თავმჯდომარემ მედიაციის როლსა და მნიშვნელობაზე ისაუბრა, მან აღნიშნა, რომ მომავალი თაობის ინფორმირება ამ მიმართულებით ძალზედ მნიშვნელოვანია და ხელს შეუწყობს მედიაციის ინსტიტუტის პოპულარიზაციასა და განვითარებას. ირაკლი ყანდაშვილმა ტექნიკურ უნივერსიტეტს დიდი მადლობა გადაუხადა მედიაციით დაინტერესებისთვის და თანამშრომლობისთვის.
მემორანდუმი ითვალისწინებს მხარეთა საერთო ინტერესების სფეროში შემავალ აქტუალურ საკითხებზე თანამშრომლობას, მედიაციის ინსტიტუტის განვითარებისა და პოპულარიზაციის მიზნით ერთობლივი ღონისძიებების, პროექტებისა და ინიციატივების განხორციელებას. მემორანდუმის ფარგლებში, საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მხარდაჭერით მოხდება შესაბამისი სასწავლო კურსის მატერიალურ-ტექნიკური რესურსით უზრუნველყოფა, ასევე ასოციაცია უნივერსიტეტის სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთათვის სტაჟირებისა და საგანმანათლებლო პროგრამების შემუშავება-განახლებაში მიიღებს მონაწილეობას.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციას, საქართველოს მაშტაბით არსებულ ბევრ უნივერსიტეტთან აქვს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმებული, რომლებთანაც აქტიურად და წარმატებით თანამშრომლობს.

A memorandum of cooperation was signed between the Mediators Association of Georgia and the Technical University of Georgia
The document was signed by Irakli Kandashvili, the Chairman of the Mediators Association of Georgia, and Professor Zurab Gasitashvili, the Deputy Rector of the Technical University in the field of science.
The event was attended by students of the law and international faculty of the university, the dean, professor Irakli Gabisonia, the executive director of the Mediators Association of Georgia, Tamar Imnaishvili, and representatives of the association.
Irakli Kandashvili and professor Zurab Gasitashvili addressed the audience, the chairman of the association spoke about the role and importance of mediation, he noted that informing the next generation in this direction is very important and will contribute to the promotion and development of the mediation institute. Irakli Kandashvili thanked the Technical University for its interest in mediation and cooperation.
The memorandum envisages cooperation on current issues in the field of common interests of the parties, implementation of joint events, projects and initiatives for the development and promotion of the mediation institute. Within the framework of the memorandum, with the support of the Mediators Association of Georgia, material and technical resources will be provided for the relevant training course. The association will also participate in the development and updating of internship and educational programs for university students and graduates.
Mediators Association of Georgia has signed a memorandum of cooperation with many universities across Georgia, with which it actively and successfully cooperates.