საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის ორგანიზებით განხორციელებული მედიაციის/მედიატორის ტრენერთა ტრენინგი (TOT) წარმატებით დასრულდა.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის ორგანიზებით და  USAID-ის სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით განხორციელებული მედიაციის/მედიატორის  ტრენერთა ტრენინგი (TOT) წარმატებით დასრულდა. ტრენინგი მიმდინარეობდა იუსტიციის უმაღლეს სკოლაში 4 დღის განმავლობაში, რომელსაც უძღვებოდნენ  გაეროს განვითარების პროგრამის ფარგლებში უცხოელი ექსპერტის მიერ გადამზადებული ასოციაციის ტრენერები:  ნათია ჩიტაშვილი, სოფიო ჩაჩავა,  ლაშა კალანდაძე და  თორნიკე ბაქრაძე.  “საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის” მედიატორთა სერტიფიცირების პროგრამის დებულების მე-3 მუხლის შესაბამისად განხორციელდება ტრენინგში მონაწილე პირთა   ჩარიცხვა  ასოციაციის ტრენერთა ერთიან რეესტრში . საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია ულოცავს და  წარმატებას უსურვებს თითოეულ მონაწილეს !