საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ადვოკატი ირაკლი ყანდაშვილი ევროპის ადვოკატთა ასოციაციის (AEA-EAL) მმართველი საბჭოს წევრად აირჩიეს.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე ევროპელ კოლეგებს, გამოცხადებული ნდობისთვის და ამ უდიდესი შესაძლებლობისთვის, მადლობას უხდის.
ირაკლი ყანდაშვილის განცხადებით  საერთაშორისო კავშირების განვითარება  , ადვოკატთა პროფესიის გაძლიერებას, განვითარებას და ევროპულ სტანდარტებთან კიდევ უფრო დაახლოებას შეუწყობს ხელს .
მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ აღნიშნა, რომ ევროპის ადვოკატთა ასოციაციის მმართველი საბჭოს წევრობა, საქართველოს ევროპულ სტანდარტებთან შესაბამისობის აღიარებასა და ჩვენს მიმართ გამოხატულ კიდევ ერთ მკაფიო მხარდაჭერას წარმოადგენს, რაც ძალზედ სასიხარულოა.
“აღსანიშნავია პროფესია ადვოკატის როლი მედიაციის დანერგვა განვითარებაში, ზოგადად და კონკრეტულად საქართველოში, რასაც დამატებით შეუწყობს ხელს აღნიშნული სიახლე”- განაცხადა ყანდაშვილმა.
ევროპის ადვოკატთა ასოციაცია (AEA-EAL) 1986 წელს დაფუძნდა ბელგიაში და მოწოდებულია ხელი შეუწყოს ევროპის ქვეყნების ადვოკატთა ასოციაციებისა და ინდივიდუალური ადვოკატების პროფესიულ განვითარებას.

Irakli Kandashvili, chairman of the Mediators Association of Georgia, lawyer, was elected as a member of the governing board of the European Association of Lawyers (AEA-EAL).
The Chairman of the Mediators Association of Georgia thanks his European colleagues for the expressed trust and for this great opportunity.
According to Irakli Kandashvili, the development of international relations will contribute to the strengthening and development of the lawyers' profession and bringing it even closer to European standards.
The Chairman of the Mediators Association of Georgia noted that the membership of the Governing Council of the European Bar Association, Georgia's European standards it is another clear recognition of compliance and support shown to us, which is very gratifying.
"It is worth noting the role of the lawyer profession in the development of mediation, in general and specifically in Georgia, which will be additionally supported by the mentioned innovation" - said Kandashvili.
The European Bar Association (AEA-EAL) was founded in Belgium in 1986 and is committed to promoting the professional development of European bar associations and individual lawyers.