საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ირაკლი ყანდაშვილი, აჭარის რეგიონში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა
ირაკლი ყანდაშვილი, აჭარაში მოქმედ მედიატორებს სასამართლო მედიაციის ცენტრში შეხვდა.
შეხვედრაზე ასოციაციის თავმჯდომარემ მედიაციის აქტუალური საკითხები მიმოიხილა , ასევე ყურადღება გაამახვილა აჭარის რეგიონში მედიაციის მიმართულებით არსებულ გამოწვევებსა და საჭიროებებზე .
შეხვედრაზე აგრეთვე განიხილეს რეგიონულ ჭრილში გადასადგმელი ეფექტიანი ნაბიჯები, რომლებიც ქვეყანაში მედიაციის ინსტიტუტის განვითარებას შეუწყობს ხელს. შეხვედრა საინტერესო დისკუსიის და კითხვა- პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა.
შეხვედრაზე მედიატორებს ასოციაციის თავმჯდომარემ საჩუქრად მისი ავტორობით გამოცემული სახელმძღვანელო - “მოლაპარაკება და წარმომადგენლობა მედიაციაში” გადასცა.
2022 წლის დეკემბრიდან, აჭარის რეგიონში, ქ. ბათუმში, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის ბათუმის წარმომადგენლობის ბაზაზე, სასამართლო მედიაციის ცენტრი ფუნქციონირებს.

Irakli Kandashvili, chairman of the Mediators Association of Georgia, was on a working visit to the Ajara region.
Irakli Kandashvili met the mediators operating in Adjara at the Court of Mediation Center.
At the meeting, the chairman of the association reviewed the current issues of mediation, and also drew attention to the challenges and needs in the direction of mediation in the Ajara region.
At the meeting, they also discussed the effective steps to be taken in the regional context, which will contribute to the development of the mediation institute in the country. The meeting continued with an interesting discussion and question-answer mode.
At the meeting, the chairman of the association gave the mediators a handbook published by him as a gift - "Negotiation and Representation in Mediation".
From December 2022, in the Adjara region, St. In Batumi, at the base of the Batumi representative office of Grigol Robakidze University, the Court Mediation Center is functioning.