საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ირაკლი ყანდაშვილი , ბათუმის სასამართლო მედიაციის ცენტს ესტუმრა
ირაკლი ყანდაშვილმა, ახალ მედიატორებს პროფესიაში შემოსვლა მიულოცა და წარმატებები უსურვა, ასოციაციის თავმჯდომარემ მედიატორებს მოწმობები და სამკერდე ნიშნები გადასცა .შეხვედრას სასამართლო მედიაციის ცენტრის კოორდინატორი და მედიატიორები ესწრებოდნენ.
2022 წლის დეკემბრიდან, აჭარის რეგიონში, ქ. ბათუმში, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის ბათუმის წარმომადგენლობის ბაზაზე, სასამართლო მედიაციის ცენტრი მოქმედებს.
რეგიონებში სასამართლო მედიაციის ცენტრების გახსნა ემსახურება საზოგადოებისათვის მხარდამჭერი და ნეიტრალური გარემოს შექმნას, სადაც მხარეებს მიეცემათ შესაძლებლობა მაღალი კვალიფიკაციის მქონე მედიატორების დახმარებით სწრაფად და მშვიდობიანად მოაგვარონ თავიანთი უთანხმოება.

Chairman of the Mediators Association of Georgia, Irakli Kandashvili, visited the Batumi Court Mediation Center
Irakli Kandashvili congratulated the new mediators on entering the profession and wished them success, the chairman of the association gave certificates and badges to the mediators. The coordinator of the Court Mediation Center and mediators attended the meeting.
From December 2022, in the Adjara region, St. In Batumi, on the base of the Batumi representative office of the University named after Grigol Robakidze, there is a judicial mediation center.
The opening of judicial mediation centers in the regions serves to create a supportive and neutral environment for society, where the parties will be given the opportunity to quickly and peacefully resolve their differences with the help of highly qualified mediators.