საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე ირაკლი ყანდაშვილი საქართველოში ევროკავშირის ელჩს პაველ ჰერჩინსკის შეხვდა.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა გაცნობითი სამუშაო შეხვედრა გამართა საქართველოში ევროკავშირის ელჩთან პაველ ჰერჩინსკთან.
შეხვედრაზე საქართველოში ევროკავშირის ელჩს ბატონ პაველ ჰერჩინკს,  ასოციაციის თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა გააცნო საქართველოში მედიაციის როგორც დავის რეგულირების ახალი მექანიზმის გამოყენების, ასევე ამ მოკლე პერიოდში დანერგილი სიახლეების და რეფორმების კონკრეტული შედეგები, რაც მიზნად ისახავს მედიაციის პოპულარიზაციის გაზრდას და კიდევ უფრო სწრაფი და სანდო მართლმსაჯულების ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფას საქართველოში.
შეხვედრაზე განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო იმ უპირატესობებს,რომლებიც დავის მონაწილე მხარეებისთვის უალტერნატივოა, რათა მათ მოახდინონ საკუთარი ინტერესების სწრაფი და ეფექტური რეალიზაცია სწორედ მედიაციის გამოყენებით.
შეხვედრის დასასრულს მხარეთა მიერ განხილულ იქნა  ერთობლივი სამომავლო ინიციატივები და დაიგეგმა მათ შორის  ურთიერთთანამშრომლობის ფორმატი .

Irakli Kandashvili, Chairman of the Mediators Association of Georgia met with EU Ambassador Pavel Herczynski to Georgia.
Irakli Kandashvili, Chairman of the Mediators Association of Georgia held an introductory workshop with the EU Ambassador to Georgia, Pavel Herczynski.
At the meeting, the EU Ambassador to Georgia, Mr. Pavel Herczynki, Chairman of the Mediators Association of Georgia Irakli Kandashvili, introduced the specific implications of the use of the new dispute resolution mechanism in Georgia, as well as the innovations and reforms introduced in this short term, aimed at increasing the promotion of mediation and ensuring access to even faster and more reliable justice in Georgia.
The meeting focused on the advantages that are unalternative to the parties to the dispute so that they can quickly and effectively realize their interests using mediation.
At the end of the meeting, joint future initiatives were discussed by the parties and the format of cooperation between them was planned.