“საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის” თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა გაცნობითი სამუშაო შეხვედრა გამართა იტალიის ელჩის მოადგილე - ფაბიოლა ალბანეზესთან.
შეხვედრაზე ირაკლი ყანდაშვილმა ისაუბრა საქართველოში მიმდინარე მედიაციის პროცესის, წინაშე არსებულ გამოწვევებზე და საჭიროებებზე, ასევე მოკლე პერიოდში დანერგილი სიახლეების და რეფორმების კონკრეტული შედეგებზე, რომელიც მიზნად ისახავს მედიაციის ხელმისაწვდომობის, პოპულარიზაციის გაზრდას საქართველოში.
შეხვედრაზე განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო იმ უპირატესობებს,რომლებიც დავის მონაწილე მხარეებისთვის უალტერნატივოა, რათა მოახდინონ საკუთარი ინტერესების სწრაფი და ეფექტური რეალიზაცია მედიაციის გამოყენებით.
შეხვედრაზე მხარეთა მიერ განხილულ იქნა სამომავლო პერსპექტივაში ურთიერთთანამშრომლობის ფორმატი, ირაკლი ყანდაშვილმა გამოთქვა მზადყოფნა შემდგომილ ერთობლივი თანამშრომლობისთვის.

Irakli Kandashvili, the chairman of the Mediators Association of Georgia, held an introductory working meeting with the deputy ambassador of Italy - Fabiola Albanese.
At the meeting, Irakli Kandashvili spoke about the ongoing mediation process in Georgia, the challenges and needs, as well as the specific results of the innovations and reforms introduced in a short period of time, which aim to increase the accessibility and popularization of mediation in Georgia.
At the meeting, special attention was paid to the advantages that are irreplaceable for the disputing parties, in order to quickly and effectively realize their interests using mediation.
At the meeting, the parties discussed the format of mutual cooperation in the future, Irakli Kandashvili expressed readiness for further joint cooperation.