საქართველოს მედიატორთა ასოციციამ, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, გასვლითი სამუშაო შეხვედრა და ჯგუფური შეკავშირების ტრენინგი გამართა
შეხვედრაზე მონაწილეებს სიტყვით მიმართეს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ADR-ის მიმართულებით მრჩეველი, სოფო ტყემალაძემ.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელმა საბჭომ, ასოციაციაში არსებული მიმდინარე საკითხები განიხილა და მედიაციის შესახებ კანონში შესატან ცვლილებების პაკეტზე იმსჯელა. შეხვედრაზე საზოგადოებაში მედიაციის შესახებ ცნობიერების ამაღლების აუცილებლობაზეც გამახვილდა ყურადღება.
ასევე ძალიან საინტერესოდ წარიმართა ჯგუფური შეკავშირების ტრენინგი, სადაც საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის ადმინისტრაციამ და საბჭოს წევრებმა მიიღეს მონაწილეობა.

Mediators Association of Georgia, with the support of the USAID Rule of Law Program, held an outreach workshop and group bonding training
The chairman of the Mediators Association of Georgia, Irakli Kandashvili, and Sofo Tkemaladze, advisor in the direction of ADR of the USAID Rule of Law Program, addressed the participants at the meeting.
The executive board of the Mediators Association of Georgia discussed the current issues in the association and discussed the package of amendments to the law on mediation. At the meeting, attention was also focused on the need to raise awareness about mediation in society.
The group bonding training was also very interesting, where the administration and board members of the Mediators Association of Georgia took part.