სასამართლო მედიაციის ცენტრების კოორდინატორების სამუშაო შეხვედრა
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის - მედიაციის ინსტიტუციური გაძლიერების და განვითარების პროექტის - მხარდაჭერით, სასამართლო მედიაციის ცენტრების კოორდინატორებისათვის, სამუშაო ფორმატში შეხვედრა გამართა.
მონაწილეებს მიესალმნენ მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ირაკლი ყანდაშვილი და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ADR-ის მიმართულებით მრჩეველი, სოფო ტყემალაძე.
რეგიონული სასამართლო მედიაციის ცენტრების კოორდინატორებს ირაკლი ყანდაშვილმა საკუთარი ხედვები გააცნო და ცენტრების გამართულად მუშაობის აუცილებლობაზე ისაუბრა.
სამუშაო შეხვედრა, კოორდინატორებთან დისკუსიის რეჟიმში გაგრძელდა, მონაწილეებმა ერთმანეთს გამოცდილება გაუზიარეს, მედიაციის ცენტრებში არსებულ გამოწვევებზე და მათი გადაჭრის გზებზე ისაუბრეს.
სასამართლო მედიაციის ცენტრების კოორდინატორები სამუშაო შეხვედრაზე საერთო მართვის ფორმაზე და სტანდარტზე შეჯერდნენ. დაიგეგმა სამომავლო ურთიერთთანამშრომლობის ფორმატი, რაც კოორდინატორებს ინფორმაციის მარტივად გაცვლაში დაეხმარება.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია, სასამართლო მედიაციის ცენტრებისთვის, ნებისმიერი საკითხის კოორდინირებაში იქნება ხელშემწყობი.