სასამართლო მედიაციის ცენტრების კოორდინატორების სამუშაო შეხვედრა
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის - მედიაციის ინსტიტუციური გაძლიერების და განვითარების პროექტის - მხარდაჭერით, სასამართლო მედიაციის ცენტრების კოორდინატორებისათვის, სამუშაო ფორმატში შეხვედრა გამართა.
მონაწილეებს მიესალმნენ მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ირაკლი ყანდაშვილი და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ADR-ის მიმართულებით მრჩეველი, სოფო ტყემალაძე.
რეგიონული სასამართლო მედიაციის ცენტრების კოორდინატორებს ირაკლი ყანდაშვილმა საკუთარი ხედვები გააცნო და ცენტრების გამართულად მუშაობის აუცილებლობაზე ისაუბრა.
სამუშაო შეხვედრა, კოორდინატორებთან დისკუსიის რეჟიმში გაგრძელდა, მონაწილეებმა ერთმანეთს გამოცდილება გაუზიარეს, მედიაციის ცენტრებში არსებულ გამოწვევებზე და მათი გადაჭრის გზებზე ისაუბრეს.
სასამართლო მედიაციის ცენტრების კოორდინატორები სამუშაო შეხვედრაზე საერთო მართვის ფორმაზე და სტანდარტზე შეჯერდნენ. დაიგეგმა სამომავლო ურთიერთთანამშრომლობის ფორმატი, რაც კოორდინატორებს ინფორმაციის მარტივად გაცვლაში დაეხმარება.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია, სასამართლო მედიაციის ცენტრებისთვის, ნებისმიერი საკითხის კოორდინირებაში იქნება ხელშემწყობი.

Working meeting of coordinators of court mediation centers
Mediators Association of Georgia, with the support of the USAID Rule of Law Program - Mediation Institutional Strengthening and Development Project, held a working meeting for the coordinators of judicial mediation centers.
The participants were welcomed by the Chairman of the Mediators Association of Georgia, Irakli Kandashvili, and the USAID Rule of Law Program ADR Advisor, Sofo Tkemaladze.
Irakli Kandashvili presented his views to the coordinators of the regional court mediation centers and spoke about the need for the centers to work properly.
The working meeting continued in the mode of discussion with the coordinators, the participants shared their experiences, talked about the challenges in the mediation centers and ways to solve them.
The coordinators of court mediation centers agreed on the common management form and standard at the working meeting. A format for future cooperation has been planned, which will help coordinators to easily exchange information.
Mediators Association of Georgia will assist in the coordination of any issue for judicial mediation centers.