სახელმძღვანელოს - „პრაქტიკული სახელმძღვანელო კერძო მედიაციაში“ და გზამკვლევის- „მედიატორთა დისციპლინური წარმოება“ პრეზენტაცია.
24 ოქტომბერს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის წევრებისთვის, ონლაინ ფორმატში  გაიმართა სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ პარტნიორი დონორი ორგანიზაციის  ევროკავშირისა (EU) და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით შემუშავებული სახელმძღვანელოს - „პრაქტიკული სახელმძღვანელო კერძო მედიაციაში“  და გზამკვლევის- „მედიატორთა დისციპლინური წარმოება“  პრეზენტაცია.
აღნიშნული ღონისძიება გახსნა სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა.
„მედიატორთა დისციპლინური წარმოება“ გზამკვლევი-ის პრეზენტირება მოახდინა გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ეთიკის საკითხებში ექსპერტმა თამარ ხუბულურმა.„პრაქტიკული სახელმძღვანელო კერძო მედიაციაში“  პრეზენტირება მოახდინა  საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მოქმედმა მედატორმა ქ-ნ თამარ მორჩილაძემ.
სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია მიესალმება ისეთი აქტივობების განხორციელებას, რომელიც მიზნად ისახავს ერთი მხრივ საზოგადოებაში მედიაციის ინსტიტუტის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას, და მეორე მხრივ მედიატორებისათვის პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას.