შეხვედრა ბოლნისში, ეთნიკურ უმცირესობის წარმომადგენლებთან, „სცადე მედიაცია“
გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მხარდაჭერით, პროექტის „კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის“ ფარგლებში საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ გამართა შეხვედრა ბოლნისში, ეთნიკურ უმცირესობის წარმომადგენლებთან, „სცადე მედიაცია“
ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლებს მიესალმნენ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელი საბჭოს წევრი, მედიატორი, თსუ-ს ასოცირებული პროფ. ნათია ჩიტაშვილი და გაეროს განვითარების პროგრამის, "კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის" პროექტის მონიტორინგისა და შეფასების ოფიცერი გულისა კახნიაშვილი.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა მედიაციის არსი, მედიაციის ინსტიტუტის თანამედროვე სამართლებრივი მნიშვნელობის და უპირატესობების საკითხები, აგრეთვე მედიაციის ეფექტურობა დავათა სხვადასხვა კატეგორიებში და საოჯახო კატეგორიის სამედიაციო დავები.

Meeting with ethnic minority representatives in Bolnisi, "Try mediation"
With the support of the United Nations Development Program and Germany, within the framework of the project "Improving access to the rule of law and justice for all", the Mediators Association of Georgia held a meeting with ethnic minority representatives in Bolnisi, "Try Mediation".
The representatives of the ethnic minority were welcomed by the member of the executive board of the Mediators Association of Georgia, mediator, associate professor of TSU. Natia Chitashvili and Gulisa Kakhniashvili, monitoring and evaluation officer of the United Nations Development Program, "Improving access to the rule of law and justice for all" project.
At the meeting, the essence of mediation, issues of the modern legal significance and advantages of the institution of mediation, as well as the effectiveness of mediation in different categories of disputes and mediation disputes of the family category were discussed.