შეხვედრა მარნეულში ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლებთან - „სცადე მედიაცია“
გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მხარდაჭერით, პროექტის „კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის“ ფარგლებში საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ გამართა შეხვედრა მარნეულში, ეთნიკურ უმცირესობის წარმომადგენლებთან, „სცადე მედიაცია"
ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლებთან შეხვედრას გაუძღვნენ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელი დირექტორი- თამარ იმნაიშვილი და აღმასრულებელი საბჭოს წევრი, მოქმედი მედიატორი - თეა ჭეიშვილი.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა მედიაციის არსი, მედიაციის ინსტიტუტის თანამედროვე სამართლებრივი მნიშვნელობის და უპირატესობების საკითხები, აგრეთვე თეა ჭეიშვილმა ყურადღება გაამახვილა მედიაციის ეფექტურობაზე დავათა სხვადასხვა კატეგორიებში და მიმოიხილა საოჯახო კატეგორიის სამედიაციო დავები.

Meeting with ethnic minority representatives in Marneuli - "Try mediation"
With the support of the United Nations Development Program and Germany, within the framework of the project "Improving access to the rule of law and justice for all", the Mediators Association of Georgia held a meeting with ethnic minority representatives in Marneuli, "Try Mediation"
The meeting with the representatives of the ethnic minority was led by the executive director of the Mediators Association of Georgia - Tamar Imnaishvili and the member of the executive board, acting mediator - Thea Cheishvili.
At the meeting, the essence of mediation, issues of modern legal importance and advantages of the mediation institution were discussed, as well as Tea Cheishvili focused on the effectiveness of mediation in different categories of disputes and reviewed mediation disputes of the family category.