შეხვედრა საპენსიო უზრუნველყოფის საკითხებზე შექმნილ სამუშაო ჯგუფთან
“საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის” თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა პირველი სამუშაო შეხვედრა გამართა, საპენსიო საკითხებთან დაკავშირებით შექმნილ სამუშაო ჯგუფთან.
სამუშაო ჯგუფი შექმნილია მოქმედი მედიატორების შემადგენლობით, რომლებიც იმუშავებენ საპენსიო სტატუსის მქონე მედიატორების „საპენსიო უზრუნველყოფის საკითხებზე“.
აღნიშნული სამუშაო ჯგუფის შექმნის აუცილებლობა განაპირობა პრაქტიკაში შექმნილმა გამოწვევამ.
სამუშაო ჯგუფის ფარგლებში დაგეგმილია „სახელმწიფო პენსიის შესახებ“ საქართველოს კანონში შესაბამისი ცვლილებების გატარება, რომელიც შესაძლებლობას მისცემს საპენსიო სტატუსის მქონე მედიატორებს სამედიაციო მომსახურების განხორციელებასთან ერთად მიიღონ სახელმწიფო პენსია.

Meeting with the working group created on the issues of pension provision
Irakli Kandashvili, the chairman of the Mediators Association of Georgia, held the first working meeting with the working group created in relation to pension issues.
The working group was created by active mediators who will work on the "pension security issues" of mediators with pensionable status.
The need to create the mentioned working group was determined by the challenge created in practice.
Within the framework of the working group, it is planned to carry out relevant changes in the Law of Georgia "On State Pension", which will enable mediators with pension status to receive a state pension along with the implementation of mediation services.