სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია“იწყებს მორიგი პრო-ბონო პროექტის განხორციელებას!
მსოფლიოში არსებულმა პანდემიამ გაზარდა სხვადასხვა სფეროში სამართლებრივი დავების რიცხვი, განსაკუთრებით კი მაღალი მაჩვენებლით გამოირჩევა ფინანსურ საკითხებთან დაკავშირებული დავები.
ამ ფონზე წარმოშობილ სადაო საქმეებთან დაკავშირებით, ასოციაცია  განსაკუთრებულად აქტიურადაა ჩართული, რათა საზოგადოებას შესთავაზოს ყოველმხრივი მხარდაჭერა, რაც სოციალური მშვიდობის დამყარებას ემსახურება, შესაბამისად წარმოდგენილი პროექტი ხელს შეუწყობს, მედიატორების მიერ, მხარეებს შორის არსებული დავების სწრაფ და მშვიდობიან მოგვარებას.
სწორედ ამიტომ სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ“ მიიღო გადაწყვეტილება დაიწყოს სოციალური, პრო-ბონო პროექტი, ბანკებთან და  მიკროსაფინანსო ორგანიზაციებთან დაკავშირებით  წარმოშობილ დავებზე.
აღნიშნულ პროექტში მონაწილეობის შესაძლებლობა გააჩნიათ ბანკებთან და  მიკროსაფინანსო ორგანიზაციებთან დაკავშირებით  წარმოშობილ დავის მონაწილე ყველა პირს, რომელთაც სურთ მედიაციის გზით დავის შეთანხმებით დასრულება.
პროექტი განხორციელდება პრო-ბონო პროექტში ჩართული მედიატორების მხარდაჭერით, რომლებიც უზრუნველყოფენ კვალიფიციურ და უფასო სამედიაციო მომსახურებას.

Mediators Association of Georgia is launching another pro-bono project!
The pandemic in the world has increased the number of legal disputes in various fields, especially the dispute over financial disputes.
In connection with the controversial cases that have arisen against this background, the Association is particularly actively involved in offering the public full support for the establishment of social peace, so the project presented through mediators will help to resolve the dispute between the parties quickly and peacefully.
That is why "Mediators Association of Georgia" decided to start a social, pro-bono project on disputes over banks and microfinance organizations.
All persons involved in disputes with banks and microfinance organizations who wish to end the dispute through mediation have the opportunity to participate in this project.
The project will be implemented with the support of mediators involved in the pro-bono project, who provide qualified and free mediation services.