სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ და "სოლიდარობის ცენტრი, საქართველო" -ს შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
სსიპ “საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ” - ირაკლი ყანდაშვილმა და “სოლიდარობის ცენტრი,საქართველო”-ს დირექტორმა ბატონ ტრისტან მასატმა ხელი მოაწერეს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი მიზნად ისახავს დარგის პოპულარიზაციის მიზნით ერთობლივი ღონისძიებების, პროექტებისა და ინიციატივების განხორციელებას, ასევე საერთო ინტერესების სფეროში შემავალ აქტუალურ საკითხებზე თანამშრომლობას, რომელიც ხელს შეუწყობს მედიაციის, როგორც დავის გადაწყვეტის ალტერნატიული მექანიზმის ხელმისაწვდომობას.
ერთობლივი აქტივობების განხორციელება მიზნად ისახავს საზოგადოებაში მედიაციის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას.
აღნიშნული თანამშრომლობა წარმოადგენს ერთ-ერთ მნიშვნელოვან წინაპირობას მედიაციის შემდგომი განვითარებისთვის საქართველოში.

Memorandum of Cooperation was signed between the LEPL " Mediators Association of Georgia" and "Solidarity Center, Georgia"
Irakli Kandashvili, Chairman of the Mediators Association of Georgia, and Mr. Tristan Masat, Director of the Solidarity Center, Georgia, signed the Memorandum of Cooperation.
The Memorandum of Understanding aims to implement joint measures, projects and initiatives to promote the field, as well as cooperation on pressing issues in the field of common interests, which will facilitate the availability of mediation as an alternative dispute resolution mechanism.
Joint activities aim to raise awareness about mediation in society.
This cooperation is one of the most important prerequisites for further mediation development in Georgia.