ტრენინგი - "დისტრიბუციული და ინტეგრაციული მოლაპარაკება მედიაციის პროცესში"
„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ და USAID-ის სამართლის უზენაესობის პროგრამის ერთობლივი ორგანიზებით ჩატარდა ტრენინგი- "დისტრიბუციული და ინტეგრაციული მოლაპარაკება მედიაციის პროცესში"/ “Distributive and Integrative Negotiation in Mediation Practice, რომელსაც წარუძღვა ვილდაუს უნივერსიტეტის პროფესორი, მედიატორი, ექსპერტი გრეგ ბონდი.
ტრენინგში მონაწილეობა მიიღო 32-მა მედიატორმა, რომელიც მიმდინარეობდა როგორც ქართულ ასევე ინგლისურ ენებზე, ტრენინგი მიზნად ისახავდა მედიატორის როლის, მედიაციის პროცესის თავისებურებების: სტილის და სხვადასხვა მეთოდების უფრო ღრმად გაცნობას, ასევე ხაზი გაესვა მხარეთა ინტერესების და საჭიროებების გამოკვეთის ფუნდამენტურ საჭიროებას მედიაციის მსვლელობისას.ტრენინგის მეორე ნაწილი დაეთმო მედიატორებს შორის გამოცდილებების გაზიარებას, მონაწილეებმა გამართეს დისკუსია და მონაწილეობა მიიღეს ექსპერტის მიერ შედგენილ პრაქტიკულ სავარჯიშოებში.