ტრენინგი „პროფესიული უნარების განმტკიცებაში“ მედიატორებისთვის
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მხარდაჭერით და USAID-ის სამართლის უზენაესობის პროგრამის ორგანიზებით, ქალაქ ბათუმში გაიმართა ოთხ დღიანი ტრენინგი „პროფესიული უნარების განმტკიცებაში“ მედიატორებისთვის.
ღონისძიება გახსნა საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა  და  USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამა საქართველოში, ADR მიმართულებით მრჩეველმა სოფიო ტყემალაძემ. ტრენინგში მონაწილეობა მიიღეს  მედიატორებმა ბოლნისიდან, ქუთაისიდან, ბათუმიდან, რომლებიც სულ მალე დაიწყებენ სამედიაციო საქმიანობას თავიანთ ქალაქებში მოქმედ სასამართლო სამედიაციო ცენტრებში.
აღსანიშნავია ის ფაქტი, რომ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ სასამართლო ხელისუფლების მხარდაჭერით 2021-2022 წლებში გახსნა თბილისის სააპელაციო, ბოლნისის რაიონულ  და ქუთაისის საქალაქო  სასამართლოებში სასამართლო მედიაციის ცენტრები. ასევე იგეგმება სხვადასხვა რეგიონში სასამართლო მედიაციის ცენტრების გახსნა,მათ შორის ბათუმის საქალაქო სასამართლოს მედიაციის ცენტრის.