USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციასთან ერთად შეხვედრების ციკლი - საუბრები ადვოკატებთან მედიაციაზე - დაიწყო
შეხვედრას საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ირაკლი ყანდაშვილი და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ADR-ის მიმართულებით მრჩეველი, სოფო ტყემალაძე უძღვებოდნენ.
ასევე სპეციალურად მოწვეულები იყვნენ ადვოკატები , თეა ჭეიშვილი და ირაკლი კორძახია, რომლებსაც დიდი გამოცდილება აქვთ მედიაციაში წარმომადგენლობის და ხშირად კლიენტებს მედიაციას ურჩევენ. მათ საკუთარი გამოცდილება და ხედვები გაუზიარეს ადვოკატებს, რომლებსაც ჯერ არ ქონიათ მსგავსი პრაქტიკა , ასევე ისაუბრეს მედიაციის აუცილებლობაზე, მნიშვნელობასა და როლზე.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა განმარტა , რომ ადვოკატები მედიაციაში უნდა იყვნენ ეფექტური წარმომადგენლები და სწორად მიიტანონ ინფორმაცია კლიენტამდე.
შეხვედრა საინტერესო დისკუსიის და კითხვა- პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა.
მსგავსი შეხვედრები მომავალშიც იგეგმება, რადგან შესაძლებელი იყოს მედიაციის შესახებ ადვოკატთა ფართო წრის სწორი და საფუძვლიანი ინფორმირებულობა.