სამუშაო შეხვედრა პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის წარმომადგენლებთან
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციამ „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ ახალი კანონით გათვალისწინებულ ცვლილებებთან დაკავშირებით,ასოციაციის წევრებისთვის სამუშაო შეხვედრა გამართა პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის წარმომადგენლებთან.
მონაწილეებს საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე - ირაკლი ყანდაშვილი და პეროსნალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის უფროსის პირველი მოადგილე ოთარ ჩახუნაშვილი მიესალმნენ.
პეროსნალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის იურიდიული დეპარტამენტის უფროსმა ლიკა კობალაძემ ისაუბრა საკანონმდებლო ცვლილებებთან დაკავშირებით, რომელიც ეხებოდა მონაცემთა დამუშავების განახლებულ საფუძვლებს, მონაცემთა სუბიექტის უფლებებს, პროფაილინგს, პორტირებას, აუდიო და ვიდეომონიტორინგს მონაცემთა დაცვის ზეგავლენის შეფასებას, პერსონალურ მონაცემთა დაცვის ოფიცერს, ჯარიმების ცვლილებას და სამსახურის კანონიერი მოთხოვნის შეუსრულებლობას, ინციდენტი და სამსახურისთვის მისი შეტყობინების ვალდებულებას.
„პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ ახალი კანონით გათვალისწინებული ცვლილებებთან დაკავშირებით დამსწრე საზოგადოების მხრიდან ძალიან დიდი დაინტერესება იყო, შეხვედრის ბოლოს გაიმართა დისკუსია და დაისვა ბევრი საინტერესო შეკითხვა.