გრძელდება საუბრები ადვოკატებთან მედიაციაზე
გრძელდება საუბრები ადვოკატებთან მედიაციაზე, რომელიც მხარდაჭერილია USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მიერ და მიზნად ისახავს მედიაციის შესახებ ცნობადობის გაზრდას.
შეხვედრა, საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ADR-ის მიმართულებით მრჩეველმა, ირაკლი გელოვანმა გახსნეს.
ასევე სპეციალურად მოწვეული იყო ადვოკატი, მედიატორი - ლაშა კალანდაძე , რომელმაც საკუთარი გამოცდილება და ხედვები გაუზიარა ადვოკატებს და განიხილეს საკითხები როგორიცაა : რატომ და რა შემთხვევაში ურჩევენ კლიენტებს მედიაციას, როგორ სთავაზობენ მედიაციას კლიენტსა და მეორე მხარეს, როგორ ემზადებიან მედიაციისთვის, რა როლი აქვთ მათ როგორც ადვოკატებს მედიაციაში და სხვა
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა ადვოკატებს მედიაციის აუცილებლობაზე, მნიშვნელობასა და როლზე ესაუბრა, ასევე განმარტა , რომ ადვოკატები მედიაციაში უნდა იყვნენ ეფექტური წარმომადგენლები და სწორად მიიტანონ ინფორმაცია კლიენტამდე.
მნიშვნელოვანია მედიაციის შესახებ ადვოკატთა ფართო წრის სწორი და საფუძვლიანი ინფორმირებულობა.