გრძელდება საუბრები ადვოკატებთან მედიაციაზე
გრძელდება საუბრები ადვოკატებთან მედიაციაზე, რომელიც მხარდაჭერილია USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მიერ და მიზნად ისახავს მედიაციის შესახებ ცნობადობის გაზრდას.
შეხვედრა, საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ADR-ის მიმართულებით მრჩეველმა, ირაკლი გელოვანმა გახსნეს.
ასევე სპეციალურად მოწვეული იყო ადვოკატი, მედიატორი - ლაშა კალანდაძე , რომელმაც საკუთარი გამოცდილება და ხედვები გაუზიარა ადვოკატებს და განიხილეს საკითხები როგორიცაა : რატომ და რა შემთხვევაში ურჩევენ კლიენტებს მედიაციას, როგორ სთავაზობენ მედიაციას კლიენტსა და მეორე მხარეს, როგორ ემზადებიან მედიაციისთვის, რა როლი აქვთ მათ როგორც ადვოკატებს მედიაციაში და სხვა
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარემ, ირაკლი ყანდაშვილმა ადვოკატებს მედიაციის აუცილებლობაზე, მნიშვნელობასა და როლზე ესაუბრა, ასევე განმარტა , რომ ადვოკატები მედიაციაში უნდა იყვნენ ეფექტური წარმომადგენლები და სწორად მიიტანონ ინფორმაცია კლიენტამდე.

Talking with lawyers about mediation continues
Conversations with lawyers about mediation, supported by the USAID Rule of Law Program, are ongoing and aim to increase awareness of mediation.
The meeting was opened by Irakli Kandashvili, the chairman of the Mediators Association of Georgia, and Irakli Gelovani, the USAID Rule of Law Program ADR advisor.
Lawyer, mediator - Lasha Kalandadze was also specially invited, who shared his experience and views with lawyers and discussed issues such as: why and in what cases mediation is recommended to clients, how they offer mediation to the client and the other party, how they prepare for mediation, what is their role as lawyers in mediation and so on.
Irakli Kandashvili, the chairman of the Mediators Association of Georgia, spoke to the lawyers about the necessity, importance and role of mediation, and also explained that lawyers should be effective representatives in mediation and convey information correctly to the client.