მნიშვნელოვანი ინფორმაცია მედიაციით დაინტერესებული პირებისათვის!
გაცნობებთ, რომ 2021 წლის 20 სექტემბრიდან დაიწყო მედიატორთა მსურველ პირთა პრაქტიკულ უნარ-ჩვევებში შემოწმების მიზნით პროგრამაზე რეგისტრაცია. პროგრამაზე რეგისტრაცია დაინტერესებულმა პირებმა შესაძლებელია განახორციელონ 2021 წლის 5 ოქტომბრის ჩათვლით.
გთხოვთ გაითვალისწინეთ, რომ სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ სერტიფიცირების პროგრამის თანახმად, მედიატორთა სერტიფიცირების პროგრამის პრაქტიკულ უნარ-ჩვევებში შემოწმების მიზნებისათვის თითოეულ ნაკადზე მონაწილეთა რაოდენობა განისაზღვრება არაუმეტეს 200 მონაწილით, რომელთა რეგისტაცია ხორციელდება პირველადი რეგისტრაციის (first come, first served) პრინციპის საფუძველზე. პირი, რომელიც ვერ დარეგისტრირდება მიმდინარე ნაკადზე, პრაქტიკულ უნარ ჩვევებში შემოწმების ეტაპს გაივლის მომდევნო ნაკადის ფარგლებში.
პროგრამის გავლის მსურველმა პირმა განაცხადის ფორმას უნდა დაურთოს შემდეგი დოკუმენტები:
(ა) საქართველოს მოქალაქის პირადობის მოწმობის ასლი;
(ბ) უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში მედიაციის/მედიატორის ტრენინგის გავლის დამადასტურებელი სერტიფიკატი;

Important information for those interested in mediation!
Please be informed that from September 20, 2021, registration for the program to test the practical skills of mediators has started. Those interested in registering for the program can do so until October 5, 2021.
Please note that according to the certification program of the Mediators Association of Georgia, for the purposes of testing the practical skills of the Mediators Certification Program, the number of participants in each stream is determined by no more than 200 participants, who are registered on a first come, first served basis. A person who fails to register for the current stream will pass the practical skills testing phase within the next stream.