ონლაინ მედიაციის ეროვნული შეჯიბრი
„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციისა“ და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში, დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (TSU NCADR) ორგანიზებით, აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტისა და კანონის უზენაესობის მხარდაჭერის პროექტის“ (EWMI/PROLoG) მხარდაჭერით დასრულდა მედიაციის 35-საათიანი ონლიან ტრენინგი საქართველოს 8 უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულების სტუდენტური გუნდებისთვის.
მოსამზადებელი ვორკშოპის შემდეგ 3-5 აპრილს, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით გაიმართა ონლაინ მედიაციის ეროვნული შეჯიბრი, რომელშიც მონაწილეობდა 45 სტუდენტი, 8 მწვრთნელი და 20 მსაჯი.
კონკურსში ასპარეზობდნენ: თბილისის ღია უნივერსიტეტი, სოხუმის სახელმიწიფო უნივერსიტეტი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტი, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი და საქართველოს საპატრიარქოს წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართული უნივერსიტეტი.
კონკურსმა გამოავლინა 4 საპრიზო ადგილის და სპეციალური ნომინაციების მფლობელი გუნდები.
I ადგილი - მედიატორის და მხარე წარმომადგენლის როლისთვის - ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის გუნდი ,,TSU iMediari"
II ადგილი - მხარე წარმომადგენლის როლისთვის - აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გუნდი ,,თემიდა".
II ადგილი - მედიატორის როლისთვის - სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის გუნდი ,,საბაუნი".
III ადგილი - მხარე-წარმომადგენლის როლისთვის თბილისის ღია უნივერსიტეტის გუნდი ,,TOU".
III ადგილი - მედიატორის როლისთვის სამცხე- ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გუნდი „Justitia“.
IV ადგილი - მედიატორისა და მხარე-წარმომადგენლის როლისთვის - სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გუნდი ,,ალტერნატივა".