საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე, ირაკლი ყანდაშვილი ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა
შეხვედრა აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობასთან ურთიერთთანამშრომლობის ფარგლებში მიმდინარეობდა და მასში აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე რუსლან აბაშიძე, იუსტიციის, სამოქალაქო ინტეგრაციის საკითხებში აფხაზეთის მინისტრი ნანა გაბელია და იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია მონაწილეობდნენ.
შეხვედრაზე ასოციაციის თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა, ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტებს მედიაციის შესახებ ინფორმაცია მიაწოდა, ისაუბრა მედიაციის როლსა და მნიშვნელობაზე , ასევე სამომავლო ურთიერთთანამშრომლობის ფარგლებში, დაიგეგმება სხვადასხვა სახის პროექტები, მათ შორის, მედიაციის საზაფხულო სკოლა სტუდენტებისთვის.
ღონისძიებას, ასევე ესწრებოდნენ მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი გაბედავა, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენლობითი საბჭოს (სენატის) თავმჯდომარე, სამართლისა და პოლიტიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი ჯემალ გახოკიძე და ამავე უნივერსიტეტის სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი ირაკლი გაბისონია.