ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურთან
„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციასა“ და სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურს შორის, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის მიზანია, მედიაციის, როგორც დავის გადაწყვეტის ალტერნატიული მექანიზმის საქართველოში დანერგვა და პოპულარიზაციის ხელშეწყობა, მედიაციის პროცესში მონაწილე მხარეების პერსონალური მონაცემების დაცვის უზრუნველყოფა; პერსონალურ მონაცემთა დაცვასთან დაკავშირებულ საკითხებზე მედიატორთა გადამზადების კურსების დაორგანიზება და განხორციელება; მედიაციის პოპულარიზაციის მიზნით, ერთობლივი ღონისძიებების, მრგვალი მაგიდის, კონფერენციებისა და სხვა აქტივობების დაგეგმვა;
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს “საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის” თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა და სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის ხელმძღვანელმა ლონდა თოლორაიამ.
“საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია” გადადგამს ყველა საჭირო ნაბიჯს, რათა მედიაციის პროცესის კონფიდენციალურობის სტანდარტი იქნეს დაცული და უზრუნველყოფილ იქნეს პროცესის მონაწილე ყველა მხარის პერსონალური მონაცემების დაცვა.