ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი "იურიდიული დახმარების სამსახურთან"
,,საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია“-სა და ,,იურიდიული დახმარების სამსახურ“-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს საერთო ინტერესების სფეროში შემავალ აქტუალურ საკითხებზე თანამშრომლობას, მედიაციის ინსტიტუციური განვითარებისა და პოპულარიზაციის მიზნით ერთობლივი ღონისძიებების, პროექტებისა და ინიციატივების განხორციელებას, რომელიც ხელს შეუწყობს საქართველოში მედიაციის, როგორც დავის გადაწყვეტის ალტერნატიული საშუალების დანერგვა/პოპულარიზაციას.
მხარეებმა განიხილეს და დაგეგმეს მემორანდუმის ფარგლებში სამომავლო აქტივობები, მათ შორის იურიდიული დახმარების სამსახურში არსებულ საქმეთა მედიაციაში რეფერირების, პრაქტიკაში დანერგვა-განხორციელების იდეა.
მნიშვნელოვანია იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმოებაში არსებულ სამოქალაქო კატეგორიის დავებზე მედიაციის გამოყენების დანერგვა, რაც ხელს შეუწყობს ერთი მხრივ, მედიაციის პოპულარიზაცია-განვითარებას და მეორე მხრივ, იურიდიული დახმარების სამსახურში არსებულ საქმეთა ნაკადის განტვირთვას.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს სსიპ “საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის” თავმჯდომარემ ირაკლი ყანდაშვილმა და ,,იურიდიული დახმარების სამსახურის” დირექტორმა - დავით სიმონიამ.

Memorandum of cooperation with "Legal Assistance Service"
A memorandum of cooperation was signed between the Mediators Association of Georgia and the Legal Aid Service.
The memorandum aims to cooperate on current issues in the field of common interests, to implement joint events, projects and initiatives for the institutional development and promotion of mediation which will contribute to the introduction/popularization of mediation as an alternative means of dispute resolution in Georgia.
The parties discussed and planned future activities within the framework of the memorandum, including the idea of ​​referring cases to mediation in the legal aid service, introducing and implementing them in practice.
It is important to introduce the use of mediation in civil category disputes in the proceedings of the legal aid service, which will contribute, on the one hand, to the promotion and development of mediation and on the other hand, to relieve the flow of cases in the legal aid service.
The memorandum was signed by Irakli Kandashvili, the chairman of the Mediators Association of Georgia, and Davit Simonia, the director of the Legal Assistance Service.