USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის, კანონის უზენაესობის პირველი რეგიონული ფორუმი
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელმა დირექტორმა - თამარ იმნაიშვილმა მონაწილეობა მიიღო USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის, კანონის უზენაესობის პირველ რეგიონულ ფორუმში.
ფორუმში მონაწილეობდნენ იმერეთის და აჭარის რეგიონის მართლმსაჯულების სფეროს, უნივერსიტეტების, სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებისა და მედიის წარმომადგენლები. ღონისძიება ჩატარდა USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ბათუმისა და ქუთაისის რეგიონული ჰაბების ფარგლებში.
სესიებს უძღვებოდნენ USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის პარტნიორები, და მოიცავდა კანონის უზენაესობის აქტიური დაცვისა და პატივისცემის სტრატეგიების გაზიარებასა და განხილვას. დისკუსიების მთავარი ფოკუსი იყო ბავშის საუკეთესო ინტერესების დაცვის კრიტიკული გამოწვევების და საუკეთესო პრაქტიკების გაზიარება.
მედიატორის როლზე საოჯახო სამართლებრივი დავის დროს, როცა საქმე ეხება ბავშვის საუკეთესო ინტერესებს, ისაუბრა მედიატორთა ასოციაციის აღმასრულებელმა დირექტორმა თამარ იმნაიშვილმა.
ფორუმმა ხელი შეუწყო მონაწილეებს შორის კანონის უზენაესობის საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებას, წაახალისა თანამშრომლობა და კანონის უზენაესობისა და ადამიანის უფლებების საკითხებზე მსჯელობა.

First Regional Rule of Law Forum of the USAID Rule of Law Program
Executive Director of the Mediators Association of Georgia - Tamar Imnaishvili participated in the first regional forum on the rule of law of the USAID Rule of Law Program. Representatives of the sphere of justice, universities, civil society organizations and media representatives of Imereti and Ajara regions participated in the forum. The event was held within the Batumi and Kutaisi regional hubs of the USAID Rule of Law Program.
The sessions were led by partners of the USAID Rule of Law Program, and included sharing and discussion of strategies for actively upholding and respecting the rule of law. The main focus of the discussions was to share the critical challenges and best practices in protecting the best interests of the child.
Tamar Imnaishvili, Executive Director of the Mediators Association of Georgia spoke about the role of a mediator during a family legal dispute, when it comes to the best interests of the child.
The forum facilitated the sharing of best practices on the rule of law among participants, encouraging cooperation and discussion on the issues of the rule of law and human rights.