ანა გოთაძე - მედიატორი 2023 წლიდან.
ამჟამად სს „სადაზღვევო კომპანია ალფა“-ს  სასამართლო მიმართულების იურისტი,  სამოქალაქო  სამართლის სპეციალიზაციის ადვოკატი, დამატებითი სპეციალიზაცია ბავშვთა უფლებები (სამოქალაქო).
პროფესიით იურისტი, ფლობს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრის და მაგისტრის (წარჩინებით)  დიპლომებს.
2019 წლიდან გავლილი აქვს 40 საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგი მედიაციაში: ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (TSU NCADR) და თბილისის ღია უნივერსიტეტის, სამართლისა და ეკონომიკის ცენტრის (TOU CoLE) ერთობლივი მხარდაჭერით.
ანას სამედიაციო საქმეთა კატეგორიებია: ვალდებულებითი სამართალი, სანივთო სამართალი, საოჯახო სამართალი, სამემკვიდრეო სამართალი, სახელშეკრულებო სამართალი, სამეწარმეო სამართალი, შრომის სამართალი,  ბავშვთა უფლებები და  საბანკო სამართალი.
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას, 2022 წლიდან  დღემდე  სს „სადაზღვევო კომპანია ალფა“-ს სასამართლო მიმართულების იურისტი, 2016-2022 წწ. - სს „ტერაბანკი“-ს  იურიდიული და შესაბამისობის განყოფილების იურისტი, 2017 წლიდან -  ს.ს.ი.პ. „საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის“ - წევრი, 2015-2016 წწ. - შპს „ტრიბა“-ს იურისტი,  2013-2016 წწ. - ა.ა.ი.პ. „ახალგაზრდა კრიმინოლოგთა ჯგუფი“-ს  აკადემიური მიმართულების ხელმძღვანელი და ტრენერი.

Ana Gotadze - mediator since 2023
Currently, she is a lawyer of the legal department at JSC “Insurance CompanyAlpha, a lawyer – Civil Law Specialization, she has an additional specialization in Juvenile rights (civil).
Lawyer by profession, holds bachelor’s and master’s degrees in Civil Law from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University.
In 2019, undergone Certified Training in Mediation (40-hour), jointly supported by Ivane Javakhishvili Tbilisi State University’s National Center for Alternative Dispute Resolution (TSU NCADR), Tbilisi Open University’s Center for Law and Economics (TOE CoLE).
Ana’s mediation categories are: Liabilities, Commodity, Family, Hereditary, Contract, Individual and Collective Labor Law, Juvenile Rights (Civil), Banking, and Corporate Law.
As for the professional experience: From 2022 up to date  she is a lawyer of the legal department at JSC “Insurance CompanyAlpha", In 2016-2022 – she was a lawyer of the legal and compliance department of JSC "Terabank", from 2017 up to date she is a member of "Georgian Bar Association",  In 2015-2016. – she was a lawyer of "Triba" LLC, In 2013-2016 – Ana was head of the academic department of the " Young Criminologists Group".